ASÜ Bayan Basketbol Takımı Türkiye İkincisi Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bayan Basketbol Takımı, oynadığı başarılı müsabakaların ardından UNİLİG Türkiye ikincisi oldu.

2015-2016 Sezonunu son derece verimli şekilde değerlendiren ASÜ Bayan Basketbol Takımı, antrenör Doç. Dr. Tarık Sevindi nezaretinde çıktığı 4 maçta 3 galibiyet aldı. Yükselen form grafiği ile dikkat çeken takım, finalde Giresun Üniversitesi ile karşılaştı ve maç sonunda Türkiye ikincisi olma başarısını gösterdi. UNİLİG grup maçlarında İstanbul Üniversitesi’ne 65-56 mağlup olan ASÜ ekibi, Yeditepe Üniversitesi’ni 89-46, 19 Mayıs Üniversitesi’ni 85-60, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni ise 68-59 mağlup etti. Bu sonuçların ardından final maçına çıkan ASÜ’lü basketbolcular, Giresun Üniversitesi’ne 71-51 mağlup olarak, UNİLİG Türkiye ikincisi oldu. Final dâhil lig kapsamında rakip potalara 349 sayı gönderen ASÜ ekibi, kendi potasında ise 301 sayı gördü.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, basketbolcuları ve Antrenör Doç. Dr. Tarık Sevindi’yi elde ettikleri başarılar münasebetiyle kutladı.