ASÜ Bayan Hentbol Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) sportif başarıları her geçen gün katlanarak büyüyor. Katıldığı pek çok organizasyonda önemli dereceler elde eden, rekorlar kıran, kupa ve madalyalar kazanan ASÜ takımları, Hentbol ve Basketbol branşlarında da yüzleri güldürdü.

Hentbol Bayan Takımı 13’üncü Koçfest Üniversite Oyunlarında hem üniversitenin, hem de Aksaray’ın göğsünü kabarttı. Çıktığı tüm mücadelelerden galibiyetle ayrılan takım, Türkiye Şampiyonu oldu. Antrenör Öğretim Görevlisi Fikret Dursun Can nezaretinde çalışan Hentbolcular, son derece önemli bir başarıya imza atmış oldu. Öte yandan Erkek Hentbol Takımı da, son maçta Sakarya Üniversitesi ekibini mağlup ederek Türkiye Üçüncülüğüne ulaştı. Aynı organizasyonun Basketbol branşında da sevindiren bir derece elde edildi. Antrenör Doç. Dr. Tarık Sevindi gözetiminde müsabakalara hazırlanan ve turnuva boyunca üstün bir başarı sergileyen ASÜ Bayan Basketbol Takımı, Türkiye Dördüncülüğü elde etti.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hentbol ve basketbol takım oyuncularını ve antrenörlerini kutlayarak, “Üniversitemizin pek çok branşta elde ettiği başarılar bizleri ve şehri memnun etmektedir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.